Někomu se tuk drží na bocích, někdo má zase jako problémovou partii bříško, ale jsou i tací, kteří mají problém zhubnout tuk na pažích. Pokud jsou právě ruce tou problémovou částí těla, která ti nedá spát, existuje naštěstí dost způsobů, jak s tím něco udělat.
Jídelní plán
U tohoto bodu se určitě nemusím moc rozepisovat, protože správně nastavený denní kalorický příjem a výdej jsou alfou omegou, zda budeme hubnout, či nabírat. Pokud víte, že vaše ruce (nebo kterákoli jiná část těla) na sobě mají více tuku, než by se vám líbilo, soustřeďte se na celkovou redukci hmotnosti. Dobře jezte, hýbejte se, dostatečně a kvalitně spěte a k věci přistupujte s klidným nadhledem.
Dostatek bílkovin
Vedle dostatečného příjmu vlákniny jsou i bílkoviny klíčové pro zvládání chutí či hladu. Což má následně pozitivní vliv na hubnutí. Ve studii z roku 2013 mladé dívky pravidelně jedly snídani, která obsahovala 35 g bílkovin. Následně měly menší hlad, cítily se sytější a měly nižší hladinu ghrelinu, který přezdíváme hormon hladu.
Silový trénink
Silový trénink je skvělým způsobem, jak budovat svaly a mít větší sílu. Pokud budete pravidelně zvedat váhy, Snížíte procento tělesného tuku v těle a naopak zvýšíte množství svalové tkáně. Vaše ruce budou vytvarované, a budou tak vypadat štíhlejší. Větší množství svalové tkáně také znamená dobře šlapající metabolismus, vyšší číslo spálených kalorií přes den (a to i v klidu), a tím i snadnější hubnutí.
Pitný režim
Voda tvoří 60–70 % našich těl. Není proto divu, že je důležitým faktorem pro kvalitu našeho života a vliv má i na hubnutí. Pokud pijete málo, můžete mít problém rozpoznat pocit sytosti a hladu. Naopak dostatečný pitný režim zvýší pocit sytosti, a tím i může snížit množství snědeného jídla. Vypít byste měli alespoň 30–45 ml/kg vaší tělesné hmotnosti. Také by vás samozřejmě mělo zajímat, co pijete. Nejlépe pijte vodu, nebo neslazené čaje. Džusy, freshe a smoothie jsou také dobrým zdrojem vody, ale obsahují zároveň i hodně cukru, takže se jim spíše vyhýbejte, protože tyhle kalorie se také počítají.
Dostatek kvalitního spánku
Není jedno, jestli ulehneme v poledne za denního světla a rachotu tramvají z ulice, nebo v deset hodin večer za tmy a ticha, stejně jako není jedno, jestli spíme 4 nebo 7 hodin. Tělo je ve velkém řízeno hormony, které fungují ve svých přirozených cyklech, jenž jsou mnohdy závislé i na spánku. Aby vše fungovalo, jak má, je potřeba tyto děje respektovat. Když nebudeme poslouchat touhy našeho těla po spánku, může nastat problém třeba s funkcemi, které mají pod palcem energetický výdej či příjem. I když se to může zdát jako ztráta času, spánek pro nás má nezanedbatelný význam. Dlouhodobý nedostatek spánku může narušit imunitní funkce, psychické zdraví, zadělávat nám na kardiovaskulární onemocnění nebo nám taky může zkomplikovat hubnutí.
Zdroj: Názor autora, healthline.com, menshealth.com